Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 139 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Blog bierze udział w konkursie na BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Zdjęcia w galeriach.


Internetowe oszustwo

poniedziałek, 30 stycznia 2012 0:44

Juliet Johnson

Uwaga! Czasem może  i do Was napisać taka osoba. Nie dajcie się nabrać!

W poczcie portalu "Wiadomosci24" otrzymałem zaproszenie od "juliet johnson", które z miejsca wydało mi sie podejrzane. Sprawdziłem , "kto" lub "co" kryje się za tym imieniem i nazwiskiem i zobaczyłem, ze w wielu portalach randkowych owa "juliet" pojawia sie z tym samym tekstem zaproszenia. Dlatego ku przestrodze podaję znaleziona również informację dotyczącą oszustwa, gdzie naszą "bohaterkę"  z tym właśnie tekstem podano jako przykład podstępnego działania


"419" oszustwo - Opłata Advance / Fałszywy oszustwo Lottery

Tak zwane "419" scam jest rodzajem oszustwa zdominowany przez przestępców z Nigerii i innych krajów w Afryce. Ofiary oszustw obiecuje duże pieniądze, takie jak loteria nagród , dziedziczenie, pieniądze siedząc w niektórych konto bankowe, itp.

Ofiary nigdy nie otrzyma tego nieistniejącego fortunę, ale są nabrać na wysłanie pieniędzy do przestępców, którzy pozostają anonimowi. Ukrywają swoje prawdziwe tożsamości i lokalizacji za pomocą fałszywych imion i fałszywych adresów pocztowych, jak również komunikację za pośrednictwem anonimowych darmowe konta poczty elektronicznej i telefonów komórkowych.

Pamiętaj, że oszuści nie używają prawdziwych imion, kiedy oszukiwanie ludzi.
Przestępcy albo nadużywanie nazwiska prawdziwych osób lub firm lub wymyślać nazwiska i adresy.
Wszelkie rzeczywistych ludzi lub spółki wymienione poniżej nie mają związku z oszustami!

Poczytaj więcej o takich oszustwach tutaj lub w naszym 419 FAQ . Użyj oszustwo-O-Matic , aby sprawdzić wiadomości e-mail podejrzanego.

Kliknij tutaj , aby zgłosić problem z tej strony.

Reklama:

CrossLoop Dostępny system pomocy z komputerem teraz! Lub znajomych pomocy i rodzina na swoim komputerze!
Podziel się ekranu, klawiatury i myszy. Nawiązywanie połączenia sieci z dowolnego miejsca w dwie minuty! www.CrossLoop.com

Niektóre komentarze przez oszustwo-O-Matic o następujący e-mail:

  • Adres e-mail podanych w tym e-mail został wykorzystany w znanej przed oszustwami.
  • Ten e-mail korzysta z osobnego adresu zwrotnego, który jest inny niż adres nadawcy. Spamerzy wykorzystują to, aby uzyskać odpowiedzi nawet wtedy, gdy oryginalny kont wysyłanie spamu zostały zamknięte. Ponadto, czasami adresy nadawcy są uzasadnione, patrząc jednak fałszywe i tylko adres zwrotny jest faktycznie konto e-mail kontrolowanych przez oszustów.
  • Ta wiadomość e-mail jest 419 scam. Zapoznaj się z naszą 419 FAQ po więcej szczegółów na takie oszustwa.
  • Ten adres e-wylicza wolne adresy poczty internetowej. Korzystanie z takich adresów jest typowe dla oszustwa. Loterie, banków oraz, z wyjątkiem najmniejszych firm zwykle nie używać takich adresów. Przestępcy korzystają z nich anonimowo wysyłać i odbierać wiadomości e-mail w kawiarenkach internetowych.
    • juliet23johnson@yahoo.com (adres e-mail został wykorzystany w znanej oszustw przed)

Oszustwa przykład e-mail:

Od: Johnson Juliet
Reply-To: juliet23johnson@yahoo.com
Date: Mon, 21 listopad 2011 06:53:49 +0800 (SGT)
Temat: Hallo,
Hallo,

Mein Name ist Julia Johnson

Ich sah Ihr Profil heute auf dieser WWW und zu interessieren, Sie zu kennen, weil człowiek sehr schön w ihrem Profil sehen, hier ist meine E-Mail-Adresse (juliet23johnson@yahoo.com) senden Sie mir bitte eine E-Mail, więc dass ICH sende Ihnen meine Fotos und erfahren Sie mehr über mich selbst,.

Poczta mich (juliet23johnson@yahoo.com)

Denken Sie Daran, Distanz, nicht Hautfarbe, Religia oder keine Rolle des Stammes, die Liebe Sondern eine Menge Fragen.

kiss my Liebe liebe

Julietjuliet23johnson@yahoo.comWitam,

Nazywam się Julia Johnson

Widziałam dzisiaj swój profil w tym miejscu i się interesować Cię poznać, bo wyglądają bardzo miły w swoim profilu, tu jest mój adres e-mail (juliet23johnson@yahoo.com) proszę wysłać mi e-mail tak, że wyślę Ci moje zdjęcia i powiedzieć więcej o mojej własnej,.

Napisz maila na adres (juliet23johnson@yahoo.com)

Pamiętaj, odległość, kolor skóry, religia czy plemię nie ma znaczenia, ale wiele spraw miłości.

kiss moja droga miłości

Julietjuliet23johnson@yahoo.com

Zwalczania Nadużyć Finansowych zasobów:


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Wyznanie, czy spowiedź

piątek, 13 stycznia 2012 0:24

Jeżeli ktoś z Przyjaciół chciałby zagłosować na ten blog biorący udział w konkursie  BlogRoku2o11, proszę, by wysłał SMS o treści: A00515 na numer 7122 (koszt 1,23 zł brutto). Pozostaję wdzięczny.

 

 

Moje życie


Moje życie: jak z bicza strzelił

- tak się mówi, gdy coś szybko mija.

Moje życie: kolorowe

(nie tylko w snach),

sielskie do czasu, gdy młodość

jak pąk rozkwitły pachniała wiosną,

słońce mając za-pan-brat,

a szepty miłosne kusiły niewiadomym

- tajemnicą, co skryta pod bzem pachnącym,

w trawie łąk kwiecistych ukazywała piękno

i grzech pospołu.

Moje życie: radosne i gorzkie zarazem,

wśród ludzi i... samotne jak kołek

(z wyboru oczywiście),

gdy myśli wichrem wzburzone

szukały przystani w modlitwie i poezji

w Ravelu i Bachu,

z pędzlem, co świat poprawia

na kolorowo.

Moje życie: takie zwyczajne i niepospolite,

strwożone śmiercią, zahartowane cierpieniem

oddane ideom i powołaniu

(temu rodzinnemu również)

oraz wszystkim innym,

także  sobie samemu

bez reszty.

Moje życie: już  popołudniowe,

gdy zachód słońca bliski

-bez pośpiechu,

jakby zastanawiało sie,

czy pora użyć

formy czasu przeszłego.

Moje życie ...

(może ktoś inny dopisze).


 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (35) | dodaj komentarz

Czas strachu, łez i nadziei - cz.II (cd.)

niedziela, 01 stycznia 2012 23:34

Dziś, po dłuższej przerwie powracam do wspomnień z okresu stanu wojennego, Powoli zbliżam sie do zakończenia, czyli do "polskiej wiosny "

                                                 XXIII.

 

                   A NA WSCHODZIE „ZMIANY”

 

     Patrząc na naszą  „socjalistyczną rzeczywistość” okresu stanu wojennego, ciągle zadawałem sobie pytanie, jak długo to jeszcze może trwać. Zresztą,  takie pytanie zadawało sobie więcej Polaków.  Odpowiedzi były różne – od zupełnie pesymistycznej, po pełną optymizmu. Ja byłem pewny, że w końcu cały system zacznie się walić. Oczywiście, zdawałem sobie sprawę z tego, że bez zmian w Związku Radzieckim będzie to okres bardzo odległy. Jednak następująca  kolejno śmierć  poszczególnych przywódców sowieckich wzmacniała moja nadzieję. Jeszcze będąc w Uhercach, radośnie świętowaliśmy  wiadomość o śmierci jednego z czołowych ideologów sowieckiego aparatu partyjnego, Susłowa. Pamiętam, że koledzy z Krosna  uczcili tę podaną przez radiowęzeł więzienny wiadomość w sposób szczególny, urządzając na korytarzu więziennym „pogrzeb Susłowa”.

      Był listopad 1982 r. Jako jeden z opiekunów  szkolnej wycieczki przebywałem w Karkonoszach. Właśnie jechaliśmy kursowym autobusem PKS do jakiegoś zamku, gdy usłyszeliśmy radiowy komunikat, że właśnie -  jak podała Agencja TASS – zmarł I sekretarz KC KPZR, tow. Leonid Breżniew.

Reakcja uczniów była nieoczekiwana, natychmiastowa , bo oto w autobusie pełnym pasażerów rozległ się głośny okrzyk naszej młodzieży :  Hurraaa!!! Pasażerowie uśmiechnęli się tylko, wychowawca struchlał, a mnie – co tu dużo mówić – rozpierała duma, że młodzież tak  odważnie reaguje.

     Po Breżniewie władzę w Związku Radzieckim przejął Andropow – trochę młodszy od  swego poprzednika, ale za to z dużym obciążeniem KGB-owskim. Jego osobę wiązano z zamachem na Jana Pawłą II i choć – jak podawali komentatorzy polskojęzycznych zachodnich stacji – reprezentował bardziej liberalny nurt w sowieckiej partii, to jednak w Polsce nie spodziewaliśmy się  po nim zbyt wiele dobrego. Wprawdzie mówiło się o jego reformatorskich działaniach, ale dla Polski nic z tego nie wynikało. Podzieliłem się taką właśnie uwagą podczas jednego z przesłuchań. Na wstępne pytanie funkcjonariusza  SB, co sądzę o nowym przywódcy KPZR i ZSRR, odpowiedziałem,  że dla Polski nic z tego nie wynika i praktycznie nie wiem, dlaczego nasze służby tak epatują się  tym wydarzeniem, które ma przecież  miejsce w sąsiednim  kraju.

     - No, wie pan…to musi dotyczyć także nas, bo…wie pan … my jesteśmy w sojuszu, który…- zaczął tłumaczyć funkcjonariusz.

     - Chce pan inaczej powiedzieć, że jesteśmy  uzależnieni? – przerwałem mu wywód, bo wiedziałem , do czego dąży.

     - To pan powiedział – chwycił się wątku, który miał być punktem wyjścia do dalszej rozmowy i ewentualnego sondowania moich aktualnych opinii, które z kolei pozwalałyby postawić mi jakiś nowy zarzut.

     - Nie, ja tylko pana spytałem i nie zamierzam więcej rozmawiać – zakończyłem tradycyjnie już spotkanie. Uzyskałem tylko ostrzeżenie i pouczenie, że jestem  nauczycielem socjalistycznej szkoły i mam wszczepiać młodzieży socjalistyczne wartości. Chwała Bogu o pamiętnym wydarzeniu w autobusie nikt nie doniósł, bo esbek nie wspomniał o tym ani słowem.

     Jednak zmiany za wschodnią granicą jakieś następowały, co oczywiście, skutkowało  odpowiednimi posunięciami  polskiego reżymu. I tak, 31 grudnia 1982 r. stan wojenny został zawieszony, a 22 lipca, w święto  władzy ludowej (oficjalne święto państwowe PRL), zniesiony został całkowicie. Nie  ustała natomiast represyjna działalność służb bezpieczeństwa, w tym również inwigilacja działaczy związanych z opozycją, pobicia przez „nieznanych sprawców”,  no i zabójstwa polityczne. Jednym z nich było uprowadzenie i męczeńska śmierć kapelana „Solidarności”, ks. Jerzego Popiełuszki.

 

     Po dwuletnim prawie okresie  sprawowania władzy zmarł Andropow, a schedę po nim przejął Czernienko – znacznie od niego starszy działacz partyjny, i zaliczany raczej do tzw. „betonu”. Zmarł, ku naszemu zadowoleniu  już po roku sprawowania władzy, zaznaczając się jako przywódca nieudolny, przeciwnik reform politycznych. I właśnie po jego śmierci nastąpiła era Michaiła Gorbaczowa, zwana popularnie „pierestrojką”. Zmiany dokonywane przez Gorbaczowa  odbijały się skutkami we wszystkich krajach Układu Warszawskiego, a Polsce szczególnie. Powoli w naszym narodzi zaczęły budzić się nadzieje na przyjście wolności. Jeszcze nikt nie wiedział, jaki będzie ona miała charakter i smak, ale czuć już było wiosnę.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Nowy blooczek pod wpisami Blog bierze udział w konkursie BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

sobota, 18 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  95 715  

Słownik internetowy

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymian...

więcej...

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymiany poglądów, tudzież doświadczeń w prezentowanych tematach. Mam już bagaż doświadczeń zyciowych, a jako świeżo emerytowany nauczyciel między pięćdiesiątką a sześćdziesiątką,czuję sie jeszcze potrzebny. Jestem już dziadkiem, choć na takiego nie wyglądam.Zajmuję się pszczelarzeniem , malowaniem , teatrem, pisaniem oraz działką.Parałem się też pracą samorządową, ale obecnie wyborcy zaproponowali mi czteroletni wypoczynek, dlatego też mam czas dla wszystkich, którym moje towarzystwo będzie miłe.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 95715
Wpisy
  • liczba: 261
  • komentarze: 3465
Galerie
  • liczba zdjęć: 5
  • komentarze: 25
Punkty konkursowe: 600
Bloog istnieje od: 3997 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl