Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 378 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Blog bierze udział w konkursie na BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Zdjęcia w galeriach.


Bilans

środa, 08 stycznia 2014 21:07

Dobry rok

   Minął i już pozostanie tylko we wspomnieniach, no i trochę w fotkach. Oczywiście, ujmuję tu głównie wydarzenia związane z pszczelarstwem, bowiem z pszczołami związane jest obecnie moja działalność.

    Zaczęło się nieciekawie po przedłużającej się zimie, o czym już pisałem . Straty w pasiece, mniej miodu, ale też przenosiny pasieki w nowe miejsce , do siebie,  na działkę i stworzenie infrastruktury pasiecznej  pozwalającej mi przebywać w tym roku wśród pszczół niemal codziennie, od rana do wieczora. To jest moje życie.

   Od wczesnej wiosny kontynuowałem spotkania z dziećmi przedszkolnymi i z młodzieżą szkolną, rozpoczęte  przed trzema laty .

Oczywiście, po każdym spotkaniu  robione  były obowiązkowo wspólne zdjęcia.

  Pomagali mi koledzy pszczelarze, prezentując sprzęt i proces odbierania miodu. Do mnie należało raczej gadanie, gdyż   jako nauczyciel musiałem dostosować formę przekazu do odpowiedniej grupy wiekowej.

  Były też wizyty  w pasiekach u kolegów, a takie spotkania niezwykle wzbogacają człowieka.

 Udało się zorganizować,  opisaną też w innym blogu, imprezę pszczelarską na szczeblu powiatowym. Zastępując  uczone "gadające głowy"(nieobecne z powodu przesunięcia w czasie terminu tej imprezy), musiałem sam wygłosić " wielce uczony referat o apiterapii, a że w trakcie jego wygłaszania słuchacze poczęstowali mnie wesołym śmiechem i brawami, to znaczy, że ich  nie zanudziłem, więc  wszystko wyszło dobrze.

   Przy pomocy szwagra zbudowałem magazyn pasieczny na działce , przy istniejącej altance, więc jestem spokojny o sprzęt, a ponadto, wiele nauczyłem się z zakresu budownictwa (ciesielstwo, dekarstwo, etc) i jestem zadowolony z tego, co mi się udało.

   I jeszcze miałem przyjemną imprezę polityczną związana z 15 -leciem reaktywowania powiatu. Tu mogłem podzielić się swoimi wspomnieniami z okresu 8-letniej kadencji, podczas której szefowałem Radzie Powiatu. Było miło, były sympatyczne , wzruszające spotkania po latach i niedokończone rozmowy z dawnymi koleżankami i kolegami- samorządowcami. I co było jeszcze  miłe dla EGO , to zewsząd płynące słowa (nawet od członków dawnej opozycji), że tamte dwie Rady pod moim przewodnictwem, dzięki sposobowi  ich prowadzenia, były najlepsze. Ufffff -  dobrze, że uroczystości trwały tylko jeden dzień , więc nie  groziło mi pękniecie z dumy.

   A po tej imprezie rozpocząłem "konserwację osobistą ", czyli odwiedziny lekarzy celem sprawdzenia tego i owego, co mogło już być zużyte lub nadwyrężone. Nie jest źle, więc  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok spędzałem  radośnie, odwiedzając co drugi dzień swoje "dziewczyny" w pasiece, chroniąc je przed uporczywym dzięciołem, który  dziwnie się nimi interesował.

   Nowy rok już trwa, plany  są ambitne i możliwe do realizacji, byle zdrowie  nie szwankowało -  czego również Wam wszystkim i sobie  życzę.

 


Podziel się
oceń
12
1

komentarze (23) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Nowy blooczek pod wpisami Blog bierze udział w konkursie BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  95 812  

Słownik internetowy

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O moim bloogu

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymian...

więcej...

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymiany poglądów, tudzież doświadczeń w prezentowanych tematach. Mam już bagaż doświadczeń zyciowych, a jako świeżo emerytowany nauczyciel między pięćdiesiątką a sześćdziesiątką,czuję sie jeszcze potrzebny. Jestem już dziadkiem, choć na takiego nie wyglądam.Zajmuję się pszczelarzeniem , malowaniem , teatrem, pisaniem oraz działką.Parałem się też pracą samorządową, ale obecnie wyborcy zaproponowali mi czteroletni wypoczynek, dlatego też mam czas dla wszystkich, którym moje towarzystwo będzie miłe.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 95812
Wpisy
  • liczba: 261
  • komentarze: 3469
Galerie
  • liczba zdjęć: 5
  • komentarze: 25
Punkty konkursowe: 600
Bloog istnieje od: 4003 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl