Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 378 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Blog bierze udział w konkursie na BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Zdjęcia w galeriach.


Dziwny jest ten ...bloog

piątek, 29 grudnia 2006 0:58
Dziwny, a zarazem fascynujący jest bloog. Człowiek pisze sczerze nawet  to, czego by nie powiedział w towarzystwie, swoje sekretne praemyślenia, choć wie , że każdy może to przeczytać, a w dodatku ustosunkować sie do tego. Może zaistnieć w czyjejś wyobrażni jako wirtualny twór, albo też ujawnić sie w większym lub mniejszym stopniu. Jednocześnie może nawiązywać przelotne lub bardziej trwałe kontakty wirtualne z innymi blogowiczami, dyskutować, radzić , nieść pomoc , wsparcie duchowe, nawracać, a nawet ... uprawiać politykę.Ponoć ważną rolę odegrały bloogi w okresie kampanii wyborczej do samorządów.
Sam jestem pod wpływem tej formy kontaktów międzyludzkich i to tak niebezpiecznie, że żona określiła to już chorobą . Tak, to wciąga. Dla mnie jest to odkrywanie "nowego świata" i uczestniczenie w nim. Skacząc po różnych blogach, rozpoznaję znajome mi osoby po wpisach do komentarzy, a to daje mi z kolei okazję do lepszego ich  poznania .
Z kolei tworzy się swoisty łańcuch ludzi wspomagających się w czynieniu dobra.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Swięta, swięta i już po...

środa, 27 grudnia 2006 10:44
Każde Swięta Bożego Narodzenia są inne. Zależy to nie tylko od śniegu, ale przede wszystkim od samego naszego nastawienia i przygotowania duchowego do ich przeżywania.Dzisiaj mogę powiedzieć, że te Swięta Bożego Narodzenia były dla mnie wyjątkowe.
Przed Swiętami czytałem wiele wypowiedzi w bloogach na temat ewentualnego zniesienia , skasowania Swiąt Bożego Narodzenia, Zastanawiałem się,
czym kierowane są te postulaty. Zacząłem studiowac bloogi i doszedłem do wniosku, że u jednych wynika to ze zdecydowanej wrogości wobec Boga , a więc -  zdeklarowanego ateizmu. Inni natomiast są wewnętrznie zagubieni, poranieni, osamotnieni, przez co , sami nie widzą sensu radowania się i te dnie są dla nich ciężarem. Może to nie wszystkie powody, dla których podważa się sens obchodzenia Swiąt Bożego Narodzenia.
Dla mnie to czas szczególnej jednośći ,jaka zachodzi między ludźmi, niekoniecznie krewnymi, bliskimi. A sprawcą tej jedności jest Chrystus, ktory ponad 2000 lat temu urodził się w betlejemskiej grocie  służącej za stajenkę.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Bóg się rodzi....

niedziela, 24 grudnia 2006 23:26

Dziś wigilia Bożego Narodzenia
Ten wieczór wigilijny jest dla mnie zawsze szczególnym przeżyciem
Już tyle wigilii za mną a jednak każda ma inny charakter, innych dostarcza przeżyć. To za sprawą Tego, co ponad 2000 lat temu urodził się w lichej , betlejemskiej stajence.

Ta wigilia może nie była tak radosna , jak pragnąłem, ale jestem szczęśliwy. Nie zapomnę nigdy wigilii w 1981r., wigilii w stanie wojennym, za kratami obozu w Uhercah , Jeszcze, po wizycie esbeków łudziliśmy sie, że to będzie krótko trwało, że nas zaraz wypuszczą. Dwóch właśnie wyszło na wolność. Tymczasem mijały kolejne godziny oczekiwania i ..nic.  Siostry zakonne przysłały opłatki. Z gałązek jedliny przykrywających róże na spacerowniku zrobiliśmy namiastke choinki.  Wieczorem podano nam lurę mającą przypominać barszcz, w zamkniętych celach odmówiliśmu wspólną modlitwę za nas, za nasze rodziny, za poległych w "Wujku"i   połamaliśmy sie opłatkiem wprzy akompaniamencie og ólnego wycia 12 chłopóww naszej celi Takie wycie rozlegało się w sąsiednich celach . Wszedł klawisz, uśmiechnął sie życzliwie, wiec też otrzymał opłatek . potem rozpoćzęły sią kolędy. BÓG sie rodzi...

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

"radość się z troską plecie..."

piątek, 22 grudnia 2006 1:01

Takie jest życie.Doznałem wiele radości wczorajszego dnia,ale niebawem ta radość przyćmiona została problemem,jaki dotknął kogoś mi bliskiego. Najgorsze jest to,że pomóc mogę tylko słowem, ale wierzę, że i samo słowo odniesie skutek.Była rozmowa, choć niedokończona, ale najważniejsze, że w ogóle była.
Agnisia zadała mi trudne pytanie, na które po części tylko udało mi się odpowiedzieć.Czy dobrze? tego nie wiem. Rozważając problem natury teologicznej, musimy być bardzo ostrożni, by nie popaśc w pychę, jaka cechje wszystkich tzw. wszechwiedzących. Musimy uzbroić sie w pokorę wobec Boga ,wobec adresata i wobec samych siebie.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Pan Bóg z pokorą wobec człowieka?

czwartek, 21 grudnia 2006 0:04

Z dzisiejszych rekolekcji uderzyło mnie stwierdzenie, że Pan Bóg stanał z pokorą wobec człowieka. Jak to? Wszechmocny Stwórca wszystkiego , co żyje  - wobec małej istoty ludzkiej? A jednak. Moment Zwiastowania Maryi ukazuje nam tę szczególną relację między Bogiem, a człowiekiem.
Anioł Gabriel nie nakazuje Maryi, ze musi spełnić wolę Najwyższego, on Ją tylko informuje, że Bóg ma takie wobec Niej zamiary . Maryja mogła odrzucić ten niezrozumiały dla siebie plan Boży. Bóg szanuje wolność  Maryi  i tylko czeka na odpowiedź.  Wierzy , awłaściwie jest pewien ,jaka odpowiedź będzie. Maryja bez wahania  mówi : TAK.A przecież mogła powiedzieć inaczej.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Nowy blooczek pod wpisami Blog bierze udział w konkursie BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  95 832  

Słownik internetowy

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

O moim bloogu

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymian...

więcej...

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymiany poglądów, tudzież doświadczeń w prezentowanych tematach. Mam już bagaż doświadczeń zyciowych, a jako świeżo emerytowany nauczyciel między pięćdiesiątką a sześćdziesiątką,czuję sie jeszcze potrzebny. Jestem już dziadkiem, choć na takiego nie wyglądam.Zajmuję się pszczelarzeniem , malowaniem , teatrem, pisaniem oraz działką.Parałem się też pracą samorządową, ale obecnie wyborcy zaproponowali mi czteroletni wypoczynek, dlatego też mam czas dla wszystkich, którym moje towarzystwo będzie miłe.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 95832
Wpisy
  • liczba: 261
  • komentarze: 3469
Galerie
  • liczba zdjęć: 5
  • komentarze: 25
Punkty konkursowe: 600
Bloog istnieje od: 4003 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl