Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 376 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Blog bierze udział w konkursie na BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Zdjęcia w galeriach.


Nasza - klasa.pl -odświeżanie pamięci

czwartek, 28 lutego 2008 23:29
Ktoś, kto wymyślił ten portal, powinien dostać specjalną nagrodę
   Od tygodnia przeglądam portal Nasza-klasa. Rozpoznaję swoje koleżanki,kolegów z klasy, jestem zapraszany przez wszystkich tych, z którymi dane było mi spotkac się  podczs mojej edukacji i podczas mojej pracy pedagogicznej w kilku szkołach. Uczennice i uczniowie różnych roczników - tych odległych i tych z początków tego wieku - pozdrawiają , zapraszaja, dziękują, cytują jakieś moje maksymy, których ja już nie pamiętałem.
To jest wspaniałe uczucie - na chwilę odświeżyć pamięć, znowu poczuć sie młodszym, wśród starej braci szkolnej. Żeby jeszcze ciało chciało podążyć za duchem...

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Ukoić ból...

czwartek, 28 lutego 2008 2:48
Wczorajszy dzień kończył się niespodziewanie smutkiem.
 
Ból zadany  przez najbliższą osobę trawi duszę szczególnie mocno i trudno sie z niego otrząsnąć. Nawet, jeśli zadany jest zupełnie nieświadomie, niechcący. Rodzi żal, jątrząc serce i umysł.A wszystko przez niedopowiedzenie do końca kiedyś tego, co miało byc prawdą, co mogło być prawdą.I wszytko też przez to, że nie zawsze potrafimy przyjąć spokojnie prawdę.Wtedy miejsce prawdy zastępuje niewinne kłamstwo, udawanie, fałsz. Nie zawsze wyrachowany,celowy.
 Nie ja zostałem zraniony i nie ja jestem sprawcą bólu, ale cierpię , bo cierpi najbliższa mi osoba.Ukoić ten ból jak najprędej, to zadanie na dziś

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

I jeszcze jedne urodziny

niedziela, 24 lutego 2008 19:39
Dziś Sapana przyznała się, że obchodzi 35 urodziny.
Sapana nie kryje swojego wieku. I bardzo dobrze, bo to najpiękniejszy wiek  w życiu kobiety. Sapana jest bardzo inteligentną dziewczyną( mogę tak mówić, z racji swojego wieku), która już zdążyła wiele doświadczyć ludzkiej złości, ale ,że jest jednocześnie -  przy swojej wrażliwości na cierpienie innych oraz kobiecej delikatności i subtelności - twarda ,to te wszystkie ciosy, jakie na nią spadaja , raczej ją umacniają w jej postanowieniach i działaniach.
Sapanę łatwo urazić, ale też potrafi ona wybaczać, choć -uwaga!- nie zapominać.Posiada dar literacki. Jej fantazja literacka rozwija się  jak u doświadczonej pisarki. Ma lekkie pióro, dużo pomysłow ,co uwidacznia się w jej powieści, którą narazie zaniedbała z innych , bardzo zrozumiałych dla czytelników jej bloga, powodów. I pisze też piekną poezję.
Ten wpis poświecam właśnie jej - Sapanie -
życząc jej ,aby znalazła to szczęście , którego szuka, aby nastepne ...-lecia upływały jej w atmosferze miłości i poczucia spełnienia

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Agniesia -16 urodziny

piątek, 22 lutego 2008 23:06
Jedna z moich blogowiczek, Agnisia, dziś ma urodziny.
Nie mieszka w Polsce, ale bardzo tęskni za Ojczyzną , czemu dała wyraz w swoim blogu. Jest niezwykle dzielną dziewczyną , która potrafi już w tym wieku stawić czoła wielu przeciwnościom losu, znieść własne cierpienie. To taka "bohaterka rodziny". Mimo swojego młodego wieku, myśli już jak dorosła osoba - odpowiedzialnie , z troska o innych, najbliższych. Cechuje ją również bardzo wysoki poziom inteligencji, co wyraża się zarówno poprzez jej opinie o świecie i środowisku, w którym żyje obecnie, prezentowane w jej blogu, jak też w rozmowach, które czasem prowadzimy na GG. Ma też talent literacki. Ostatno zauważyłem u niej poważny zwrot ku pogłębianiu życia duchowego i to w bardzo dobrym kierunku. Widze też , że to , czym się teraz zajmuje, wycisza ją i uszlachetnia.
Życzę Agnisi, aby dzielnie szła tą drogą i aby omijały ją wszelkie pułapki życiowe, by mógła zrealizować swoje najskrytsze marzenia. Na te najbliższe i dalsze dni, tygodnie , miesiące i lata niech towarzyszy jej Dobry Duch -Anioł Stróż, który będzie ją bezpiecznie prowadził przez meandry życia. I niech znowu blog "Piekna- wieczność" zapełni się tekstami, które zmuszają do refleksji.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Dobrze być ...dziadkiem

czwartek, 21 lutego 2008 17:24
 A więc, choć czuję się wewnętrznie jeszcze młodo, to mam świadomość, że znajduję
 się w tzw. "okresie poborowym", czyli - po drugiej stronie kreski, od której zaczyna sie powolne wygaszanie wszelkiego potencjału ludzkich możliwości.
 
  Skutecznie uświadamiają mi ten fakt moje kochane wnuczęta , Jacuś i Justynka, które, ilekroć mnie zobaczą, rzucają sie na szyję z okrzykiem: Dziaaadziuś!
 Jacuś w tym roku przygotowuje sie do Pierwszej Komunii Świętej, zaś Justynka zawieszona jest między przedszkolem a szkołą, czyli w "zerówce".
 Patrzę na rozwój tych dzieciaków i przypominam sobie swoje dzieciństwo, dzieciństwo moich latorośli, a szczególnie ojca Jacusia i Justynki. Porównuję je i dostrzegam gwałtowny upływ czasu poprzez pryzmat różnicy w warunkach wychowania i wzrastania,  jakie były udziałem  moim i ich.
 Każdy dzień tego obecnego mojego statusu i ostatniego zarazem (pradziadkiem chyba już nie zdążę być), jest niepowtarzalny, dostarcza mi wielu wzruszających spostrzeżeń i niesie też pewną dawkę niepokoju o los tych niewinnych jeszcze i radosnych dzieciaków w tym skomplikowanym, nowoczesnym, pełnym nieprzewidywalnych zagrożeń - świecie. Czy za lat 10 (jeśli jeszcze będe żył) moje relacje z nimi bedą nadal takie serdeczne, czy będę nadal szczęśliwym dziadkiem, czy też zrzędliwym starcem, od którego młodzi będą uciekać?

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Nowy blooczek pod wpisami Blog bierze udział w konkursie BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  95 810  

Słownik internetowy

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
2526272829  

O moim bloogu

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymian...

więcej...

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymiany poglądów, tudzież doświadczeń w prezentowanych tematach. Mam już bagaż doświadczeń zyciowych, a jako świeżo emerytowany nauczyciel między pięćdiesiątką a sześćdziesiątką,czuję sie jeszcze potrzebny. Jestem już dziadkiem, choć na takiego nie wyglądam.Zajmuję się pszczelarzeniem , malowaniem , teatrem, pisaniem oraz działką.Parałem się też pracą samorządową, ale obecnie wyborcy zaproponowali mi czteroletni wypoczynek, dlatego też mam czas dla wszystkich, którym moje towarzystwo będzie miłe.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 95810
Wpisy
  • liczba: 261
  • komentarze: 3469
Galerie
  • liczba zdjęć: 5
  • komentarze: 25
Punkty konkursowe: 600
Bloog istnieje od: 4003 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl