Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 376 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Blog bierze udział w konkursie na BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Zdjęcia w galeriach.


Draństwo!!!

piątek, 14 marca 2008 0:18
Ten wpis Nie pasuje do ogólnego nastroju, jaki powinien dominowac w moim blogu
A jednak muszę o tym napisać tutaj, choc powinien zmiescić się w kategorii: pszczelarstwo.
Dzwonił przedwczoraj do mnie posterunkowy z gminnego komisariatu Policji jako do eksperta od spraw pszczelarskich (jestem tylko prezesem Koła miejskiego, obejmującego też pszczelarzy z kilku gmin i napisałem kilka artykułów na temat pszczół i miodów).
 Dwonił więc z zapytaniem, czy to możliwe, aby o tej porze można było skraść z uli matki pszczele, bo taki przypadek został właśnie zgłoszony.
Z początku zaprzeczyłem, jako że miało to się wydarzyć w nocy, a z powodu nocnych przymrozków, pszczoły znajdują się w kłębie w wąskich uliczkach między ramkami (ok. 30000 pszczół), zatem znalezienie królowej (matki) w takim mrowiu skłębionych owadów wydaje sie niemożliwe.
Jednak okazało się, jak wynika na podstawie bardziej szczegółowej imformacji, że złodzieje ( musiało ich być co najmniej dwóch) mogli tego dokonać w nastęepujący sposób: podjechali nocą do pasieki, przywożąc własne ule z ramkami  i dosłownie strzęśli pszczoły z kradzionych rodzin do tych właśnie uli. Wkorzystali fakt, że w tej niskiej temperaturze pszczoły nie rozlatują się i mają małą skłonność do żądlenia, gdyż szybko zapadają w stan hibernacji i nieruchomieją. Rozrywając wyjęte ramki z kłębem i strzepując pszczoły do swoich uli, byli pewni, że wśród nich będzie takźe matka. To tłumaczy przypuszczenie, ze złodzieje znali sie na pszczołach, mieli doświadczenia w pszczelarzeniu i wiedzieli, co robią. Ale nie wolno ich nazywać pszczelarzami, bowiem pszczelarze nie kradną , nie oszukują. Dawniej bartnik (zajmujacy się pszczelarstwem)zwolniony był z przysięgi sądowej, bowiem wierzono mu na słowo. Dziś różnie z tym bywa. Draństwem jest działanie takie , jak opisane wyżej. I napawa to nas , pszczelarzy prawdziwym smutkiem i oburzeniem.
Tego samego dnia spotkałem małżeństwo pszczelarzy z mojego Koła. Poradziłem im ,aby sprawdzili swoje kilkusetpniowe pasieki. Opowiedziałem o tej nocnej kradzieży. Wczoraj przyszli do mnie przygnębieni z informacją , że im także skradziono 40 uli z pszczołami.
Jesteśmy bezradni wobec takich przejawów grandziarstwa, ale ono istnieje i rozszerza się w przerazającym tempie.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Wszystko się dziwnie plecie na tym tu dziwnym świecie...

poniedziałek, 10 marca 2008 23:35
Mam "pokręcony" tydzień
Planowałem coś innego, a tymczasem życie pisze swój scenariusz.I muszę się w nim zmieścić,zagrać wyznaczoną mi rolę.
Mój bratanek nagle napisał, że ma zły temat prezentacji maturalnej , choć  przerobiliśmy już połowę , i teraz szuka ratunku.
Padły mi trzy rodziny pszczele i muszę liczyć się z mniejszą ilością miodu w tym roku, a jutro  jadę przeglądać pozostałe rodziny.
Dziś uczyniono mnie szefem Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Absolwentów z okazji 60-lecia szkoły.Tłumaczono, że emeryt ma wiecej czasu, a jak się nie podejmę tego, to....itd.I podjąłem się tego wyzwania, choć wiem, że znowu nie bedę mógł spokojnie pogadać ze stara wiarą  ani pobawić sie na balu.
Coś sie stało , że nie mogę wejść na profil "naszej klasy" i odebrać poczty -tracę wiele czasu na przebijanie się przez jakieś blokady.
Hania przeżywa kryzys, napisała w swoim blogu , że umiera i sam już nie wiem, co o tym myśleć (patrz "dziecko-zimy").A pomocy żadnej nie przyjmuje, choć jej potrzebuje natychmiast. Ta bezradność jest porażająca.
Udało mi się porozmawiać z Sapaną na GG i...chyba dobrze.
Tak więc, dobre sprawy przeplatały się dziś z mniej przyjemnymi. takie  życie, Jutro ma być cieplutko, wiec odpoczne w pasiece.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Gorzkie żale przybywajcie....

niedziela, 02 marca 2008 18:53
Żal duszę ściska, serce boleść czuje, - Gdy słodki Jezus na śmierc się gotuje;(...)
Dziś już czwartą niedzielę wierni Kośc
ioła katolickiego w Polsce gromadzą się na szczególnym nabożeństwie, jakim są Gorzkie żale. Nie ma żadnego przymusu, unieobecność nie skutkuje żadnym grzechem, a mimo to świątynia jest pełna jak na każdej Eucharystii( to u nas, na południu Polski, bo w zachodniej i północnej części nie sprawdzałem).
Ludzie przychodzą na tę starodawną uroczystość z potrzeby serca. Chcą w okresie
Wielkiego Postu towarzyszyć Chrystusowi w Jego męce - w Ogrodzie Oliwnym przy zdradzie Judasza, przy pojmaniu, przy pierwszym, brutalnym spoliczkowaniu, przy prowadzeniu na sąd do Kajfasza.
Oby się serce we łzy rozpływało, - Że Cię mój Jezu, sprośnie obrażało,(...)
Ludzie chcą poruszyć i oczyścic swoje sumienia. Dlatego przychodzą, w tym dniu po raz drugi do świątyni, a gdy nie mogą, odprawiają nabożeństwo w domu.
Można w różny sposób przygotowywać sie do przeżywania Wielkieko Tygodnia Męki Pańskiej - przez wewnętrzne wyciszenie się, przez jakąś formę pokuty (wyrzeczenie sie papierosów, alkoholu, słodyczy) - by radośnie przeżyc poranek niedzieli Zmartwychwstania.Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Nowy blooczek pod wpisami Blog bierze udział w konkursie BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  95 823  

Słownik internetowy

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

O moim bloogu

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymian...

więcej...

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymiany poglądów, tudzież doświadczeń w prezentowanych tematach. Mam już bagaż doświadczeń zyciowych, a jako świeżo emerytowany nauczyciel między pięćdiesiątką a sześćdziesiątką,czuję sie jeszcze potrzebny. Jestem już dziadkiem, choć na takiego nie wyglądam.Zajmuję się pszczelarzeniem , malowaniem , teatrem, pisaniem oraz działką.Parałem się też pracą samorządową, ale obecnie wyborcy zaproponowali mi czteroletni wypoczynek, dlatego też mam czas dla wszystkich, którym moje towarzystwo będzie miłe.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 95823
Wpisy
  • liczba: 261
  • komentarze: 3469
Galerie
  • liczba zdjęć: 5
  • komentarze: 25
Punkty konkursowe: 600
Bloog istnieje od: 4003 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl