Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 377 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Blog bierze udział w konkursie na BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

Zdjęcia w galeriach.


Zamknięcie sezonu

poniedziałek, 30 września 2013 0:38

  Jesień w pasiece

    Minął sezon pszczelarski. Jesień  nieubłaganie wkracza do pasieki, nie tylko niezwykłymi barwami,  zapachem opadających liści, ale też chłodem.Mimo to, pszczoły, choć  zakarmione na zimę, nadal wylatują, by jeszcze  poodwiedzać rozkwitłe kwiaty późnego lata, zebrać pyłek i nektar. Inna jest już melodia rodzin pszczelich - wciąż jeszcze radosna, ale z nutą nostalgii.

   Moje złotoskrzydłe dziewczyny  prawie od miesiąca są na nowym miejscu. Właśnie przedwczoraj zakończyłem przeprowadzkę pasieki. Mam teraz "swoje dziewczyny" na działce, u siebie i będę mógł  towarzyszyć im , a one mnie niemal każdego dnia przyszłej wiosny, lata, jesieni. Cieszę się ja, cieszą się najbliżsi w rodzinie, cieszą się też sąsiedzi działkowicze, licząc na lesze zbiory w przyszłym roku. Oby tylko zdrowie dopisało i wojny nie było.

   Miniony sezon  nie należał u mnie do udanych jeśli chodzi o zbiory miodu. Po wiosennych kłopotach, o których już pisałem, musiałem odbudowywać pasiekę, a to zawsze niekorzystnie odbija się na miodobraniu.

   Udane natomiast były działania  edukacyjne i marketingowe. Odbyłem kilka spotkań  z  młodzieżą szkolną i dzieciakami z przedszkoli, opublikowałem kilka artykułów o miodzie i produktach pszczelich jako środkach wspomagających nasze zdrowie  (temat apiterapii). Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem  w okolicy wzrosło zainteresowanie - jak mówią zaprzyjaźnieni pszczelarze - miodem, pyłkiem pszczelim i propolisem.  Była też impreza  powiatowa na szczeblu regionalnym, o której pisałem w blogu "Życie i róża", a także spotkania w pasiece u kolegi.

 

    Jak na szanującego się pszczelarza przystało, nie pominąłem  udziału w szkoleniach prowadzonych przez najważniejsze autorytety naukowe w dziedzinie pszczelarstwa i apiterapii.

    Dziś ,  pod koniec sezonu brałem udział w poświęceniu sztandaru dla Koła Pszczelarzy w Piwodzie.  Cztery lata temu podobna uroczystość przeżywaliśmy w naszym Kole.To bardzo ważny moment dla każdego Koła . Sztandar jednoczy wspólnotę pszczelarska, nadaje jej nowa rangę, jest tez powodem do dumy.

 Co będzie w następnym sezonie, za niespełna pięć miesięcy? To pytanie zadaje sobie każdy pszczelarz, licząc na szczęśliwe przezimowanie swoich podopiecznych, na sprzyjającą  pogodę i rozsądek ludzi zajmujących się produkcja rolną. Jestem pełen nadziei, ze przyszły sezon będzie pd każdym względem lepszy od tego mijającego. I tak niech już zostanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Nowy blooczek pod wpisami Blog bierze udział w konkursie BlogRoku2011 http://www.blogroku.pl/kategorie/wiec-spiewac-bede-wam-pochwale-zycia,gwkkm,blog.html

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  95 804  

Słownik internetowy

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

O moim bloogu

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymian...

więcej...

Mój bloog to nie tylko własne przeżycia, ale też wspomnienia, przemyślenia dotyczące bieżących spraw.Pragnę, odkrywając przed innymi to, co mnie boli, interesuje, frapuje, zachęcić innych do wymiany poglądów, tudzież doświadczeń w prezentowanych tematach. Mam już bagaż doświadczeń zyciowych, a jako świeżo emerytowany nauczyciel między pięćdiesiątką a sześćdziesiątką,czuję sie jeszcze potrzebny. Jestem już dziadkiem, choć na takiego nie wyglądam.Zajmuję się pszczelarzeniem , malowaniem , teatrem, pisaniem oraz działką.Parałem się też pracą samorządową, ale obecnie wyborcy zaproponowali mi czteroletni wypoczynek, dlatego też mam czas dla wszystkich, którym moje towarzystwo będzie miłe.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 95804
Wpisy
  • liczba: 261
  • komentarze: 3469
Galerie
  • liczba zdjęć: 5
  • komentarze: 25
Punkty konkursowe: 600
Bloog istnieje od: 4003 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl